Goed Genoeg Ouderschap
Kinderen hebben geen behoefte aan een perfecte ouder, wel aan een echte en oprechte ouder.
Ouders voelen veel druk om constant af te stemmen op en te voldoen aan de noden van hun kinderen (of ruimer nog: de noden van hun partner, vrienden, familie,…). Ze willen het graag perfect doen, ten allen tijde afgestemd zijn en zijn bang om ergens steken te laten vallen. En dat terwijl niet-afgestemd zijn veel vaker voorkomt, ook in goede relaties. Zelfs ouders en kinderen die een hele hechte band hebben zijn maar 30% van de tijd op elkaar afgestemd.
Anky legt uit dat dit net goed is voor kinderen. In de jaren ‘50 stelde Dr. Winnicot al vast dat kinderen baat hebben bij ‘imperfect’ of goed genoeg ouderschap na het observeren van duizenden babies en hun moeders.
Wat maakt het dan zo moeilijk om de lat wat lager te leggen? En hoe kan je hiermee omgaan? Je ontdekt het in deze lezing.
Anky De Frangh heeft een Master in de klinische psychologie en is gedragstherapeute. Met haar Instagramaccount @verbindend_opvoeden bereikt ze bijna 36K mensen. Ze is co-auteur van het boek 'Waarom doe jij nu zo?!' en auteur van het populaire kinderboek 'Het spijt me'.
Want ‘goed genoeg’ is echt goed genoeg. Perfect zijn is niet nodig en is ook helemaal niet mogelijk! Zo leren kinderen dat ‘niet-afgestemd’ zijn onderdeel is van een goede relatie, dat fouten maken oké is en leren ze ook hoe ze daar op een goede manier mee om kunnen gaan.
